Sound News Web - Discovery Of Sound

• Stranica:
  • 1

TEMA: AU-X901

AU-X901 19 Tra 2014 15:30 #7515

• analogija
  • analogija's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Znalac
  • Hvala primljenih 5
Čini mi se da se nakon dugogodišnjeg rada i nakupljenih godina(26 mu je tek) moj miljenik umorija :blue: pa su glavni elektroliti došli do kraja. Ne znam kako da se ispitaju i gdje? Čuo sam da su tolerancije maximalno 10% u njihovom kapacitetu,sve ispod toga je za zamjenu. Evo slika koje pokazuju u kakvom su stanju vizuelno.

Picture882.jpg

Picture883.jpg
Administrator je zabranio postanje.

AU-X901 19 Tra 2014 15:35 #7516

• Archie
  • Archie's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Big Daddy
  • Hvala primljenih 16
Jedan se elektrolit poprilično napuhao.

AU-X901 19 Tra 2014 17:08 #7517

• analogija
  • analogija's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Znalac
  • Hvala primljenih 5
Archie wrote:

Da to sam i ja primjetija kad sam ga danas otvorija i očistija,Kale mi je prije 5 godina sredija jedan dio napajačkog sklopa, Archie reci mi koliko je to opasno za daljnji rad ili ga mogu još slušat.

AU-X901 19 Tra 2014 17:52 #7518

• Archie
  • Archie's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Big Daddy
  • Hvala primljenih 16
analogija wrote:
Archie wrote:

Da to sam i ja primjetija kad sam ga danas otvorija i očistija,Kale mi je prije 5 godina sredija jedan dio napajačkog sklopa, Archie reci mi koliko je to opasno za daljnji rad ili ga mogu još slušat.

Prije svega trebalo bi ih izmjeriti (kapacitet i ESR), nije dobro što su različito napuhani, možda je jedan u lošijem stanju od drugog, a to onda vise nije simetrično napajanje. Pretpostavljam kad ti je Kale radio napajanje da si preskočio te velike elektrolite je su najskuplja stavka. Sad su došli na red.

AU-X901 19 Tra 2014 19:01 #7520

• analogija
  • analogija's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Znalac
  • Hvala primljenih 5
Archie wrote:
analogija wrote:
Archie wrote:

Prije svega trebalo bi ih izmjeriti (kapacitet i ESR), nije dobro što su različito napuhani, možda je jedan u lošijem stanju od drugog, a to onda vise nije simetrično napajanje. Pretpostavljam kad ti je Kale radio napajanje da si preskočio te velike elektrolite je su najskuplja stavka. Sad su došli na red.

Sve na kraju dođe na red, da ovaj drugi nije napuhnut,e sad kome dati :( da ga pogleda i eventualno sredi

AU-X901 20 Tra 2014 17:16 #7528

• Alen/Split
  • Alen/Split's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Newbie
  • Hvala primljenih 1
Kome dati ? !
Pa zar nije g. Kalinić alfa i omega za Sansuie u ovoj županiji? (Kažu, i šire )
Iako bi 2 kondenzatora za 5 min promijenio i dobro nam poznati serviser iz Vukovarske.

AU-X901 20 Tra 2014 19:02 #7532

• analogija
  • analogija's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Znalac
  • Hvala primljenih 5
Alen/Split wrote:
Kome dati ? !
Pa zar nije g. Kalinić alfa i omega za Sansuie u ovoj županiji? (Kažu, i šire )
Iako bi 2 kondenzatora za 5 min promijenio i dobro nam poznati serviser iz Vukovarske.

Je to je točno Gosp. Kalinić je za Sansui-e tatamata,eeee ali on više nema vrimena :blue:

AU-X901 22 Tra 2014 09:10 #7545

• Kale
  • Kale's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Moderator
  • Vintage audiofil
  • Hvala primljenih 20
Kao sto sam vec prije kazao, na odredjeno vrijeme sam prisiljen ne uzimati nista, jer tesko da mogu ista odraditi u normalnim vremenskim okvirima. BTW, navedeni kondenzator ne mora znaciti da je los, mozda je OK, to sto se napuhalo je samo ukrasna najlonska kapica koja se mozda uslijed razlika u temperaturi napuhala, dok je kuciste kondenzatora OK. To se moze provjeriti ako se pritisne taj izdignuti dio, i ako dise, onda se elektrolit nije napuhao.
I na kraju ipak bih molio da kada me se spominje, da me se spominje po nick-nameu a da se izbjegava koristiti po forumu moje preizime (ili ime). Za takve svari, praksa svih foruma je da se koristi nick-name. Hvala!

AU-X901 22 Tra 2014 11:26 #7548

• analogija
  • analogija's Avatar
  • OŠO ĆA
  • Znalac
  • Hvala primljenih 5
Kale wrote:
Kao sto sam vec prije kazao, na odredjeno vrijeme sam prisiljen ne uzimati nista, jer tesko da mogu ista odraditi u normalnim vremenskim okvirima. BTW, navedeni kondenzator ne mora znaciti da je los, mozda je OK, to sto se napuhalo je samo ukrasna najlonska kapica koja se mozda uslijed razlika u temperaturi napuhala, dok je kuciste kondenzatora OK. To se moze provjeriti ako se pritisne taj izdignuti dio, i ako dise, onda se elektrolit nije napuhao.
I na kraju ipak bih molio da kada me se spominje, da me se spominje po nick-nameu a da se izbjegava koristiti po forumu moje preizime (ili ime). Za takve svari, praksa svih foruma je da se koristi nick-name. Hvala!

Hvala Kale na informaciji :thumbup: ispričavam se što sam spomenuo tvoje prezime.
  • Stranica:
  • 1
Moderatori: pepa, Kale
Stranica se generirala za: 0.266 s

Forum friško

Sound News koristi tehnologiju kolačića (cookies) za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Postavke kolačića mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web mjesta Sound News Web slažete se s korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja mjesta stranice Sound News Web kliknite na gumb Prihvaćam ispod. Više o kolačićima možete pročitati ovdje

Prihvaćam

The Best Bookmaker Betfair Review FBetting cvisit from here.

| © 2009 - 2017 | Sound News Web | Zvučne Novosti d.o.o. | Sva prava pridržana |

Login or Register